FAALİYETLER
DERNEK HAKKINDA
DUYURULAR
ÖNEMLİ LİNKLER
ŞENTÜRK'E BAŞARI ÖDÜLÜ
Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği Başkanı İsmail Şentürk, Rehabilitasyon ve Eğitim Merkezi’ndeki yöneticilik başarısı nedeniyle ödüle layık görüldü.
ENGELLİLERDEN SAĞLIK HİZMETİ
Kdz.Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği tarafından Ereğli Devlet Hastanesi’ne yaptırılan özel odanın açılışı bugün yapıldı.
Ereğli’de, Fiziksel Engelliler Derneği (FED) tarafından 10. Engelliler Şöleni düzenlendi.
Engellilerden Koçak'a Sevgi Ziyareti
Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği Başkanı İsmail Şentürk ve dernek üyeleri Polis Teşkilatının kuruluşunun 166. yıldönümü dolayısıyla Ereğli Emniyet Müdürü Niyazi Koçak ı ziyaret etti.
Hayata Eşit Katılmak İstiyoruz
Ereğli Fiziksel Engelliler Derneğince 3 Kasım Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlediği etkinlikte 40 Engelliye tekerlekli sandalye verdi.
BİLGİSAYARLI HAZIR GİYİM VE TEKSTİL KURSU BAŞLATILDI
Karadeniz Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği Türkiye İş Kur destekli Bilgisayarlı Hazır Giyim ve Tekstil projesi kapsamında kurs başlattı.
10 KURSİYERE SERTİFİKA VERİLDİ
Karadeniz Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği'nde Bilgisayar Destekli Tasarım ve İmalat Projesi kapsamında kurs gören 10 kursiyere sertifikaları verildi.
19 Ocak 2009 tarihi itibariyle derneğimizde Bilgisayar Destekli Tekstil ve Tekstil Girişimciliği Kursu başlamıştır. Kurs süresi 6 ay, 130 fiili iş günüdür.
45 GÜN SONRA KALDIĞI YERDEN BAŞLADI
Kdz. Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği’nden 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde çalınan bilgisayarların yerine 45 gün sonra yeni bilgisayarlar geldi.
Kursu başarıyla bitiren kusiyerlere iş kur tarafından sertifika verilecektir.
Kdz. Ereğli’de fiziksel engellilere kurs verecek olun İş-Kur, ayrıca bu kişilerin kurs masraflarını da karşılayacak.
7 mayıs 2008 çarşamba günü Kdz.Ereğli Fiziksel Engelliler Derneğimizde, Kdz.Ereğli Halk Eğitim Merkezi ile işbirliği içerisinde hafta içi beş gün olmak üzere saat 18:00 ile 20:20 arasında iki buçuk ay süreli ingilizce kursumuz başlamıştır.
FİZİKSEL ENGELLİLERDEN EĞİTİM HİZMETİ
Ereğli’de Fiziksel Engelliler Derneği, Pestilci İlköğretim Okulu’na, zihinsel engelliler için özel sınıf yaptırdı.
ENGELLİ DAYANIŞMASI
Ereğli’de faaliyet gösteren Fiziksel Engelliler Derneği Başkanı İsmail ŞENTÜRK evli, çocuklu ve işsiz 100 dernek üyesine Ramazan ayı dolayısı ile gıda yardımı yaptı.
600’ü aşkın engelli üyelerimize başta tekerlekli sandalye bağışı olmak üzere bilgisayar laboratuarımızda bilgisayar operatörlüğü kursu ve İngilizce dil eğitimi kursu vermekteyiz.
CANSUYU, 26 ENGELİ DAHA KALDIRDI
Cansuyu, Karadeniz Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği ile ortaklaşa düzenlediği organizasyonla çeşitli nedenlerle ortopedik engelli olan 26 kişiye tekerlekli sandalye hediye etti.
TEKERLEKLİ SANDALYELER SAHİPLERİNİ BULDU
Karadeniz Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği ve Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği işbirliği ile 26 engelli vatandaşa tekerlekli sandalye bağışında bulundu.
ZENGİNLER FAKİRİ SEVİNDİRSİN
Ereğli Fiziksel Engeliler Derneği, 858 üyesi arasında ihtiyaç sahibi olan 120 engelliye gıda yardımında bulundu.
ERDEMİR SEVİNDİRDİ
Karadeniz Ereğli Fiziksel Engeliler Derneği Başkanı İsmail Şentürk 5 adet akülü sandalye yardımında bulunan Erdemir’e teşekkür plaketi verdi.
ŞENTÜRK ÖZÜRLÜLERİ YİNE SEVİNDİRDİ
Bugün Ereğli AKM’de düzenlenen tören ile özürlülere tekerlekli sandalye ve bilgisayar dağıtan Fiziksel Engelliler Derneği, İşkur desteği ile düzenlenen bilgisayar kursunu bitiren 10 engelliye de belgelerini verdi.
HAKLARIMIZ
SAĞLIK
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
Telefon
:
+90 372 315 11 00
Fax
:
+90 372 315 11 01
E-Posta
:
federegli@hotmail.com
Adres
:
Kırmacı Mahallesi Hasan Canver Sokak N0:36 67300 Kdz.Ereğli / ZONGULDAK
Copyright © 2023 - Kdz.Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği. Her Hakkı Saklıdır.