FAALİYETLER
DERNEK HAKKINDA
DUYURULAR
ÖNEMLİ LİNKLER
VALİ ÇINAR ZİYARET ETTİ
VALİ ÇINAR ZİYARET ETTİ

Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, Karadeniz Ereğli’de ziyaretlerde bulundu. Fiziksel Engelliler Derneği’ni ziyaret eden Çınar, “Bu kesinlikle Türkiye’ye model olabilecek bir çalışma.  Bu modeli tüm Türkiye’ye yaygınlaştırırsak. ihmal edilen engellilerimizle ilgili hayatlarında kolaylık sağlayabilecek, yeni bir renk, yeni bir güzellik sağlayabilecek  bir çalışma olur” dedi.

Çınar, Ereğli ziyaretinde ilk durak olarak Muharip Gaziler Derneği Ereğli  Şubesi’ni ziyaret etti. Burada dernek yönetimi ve gazilerle görüş alışverişinde bulunan Çınar, daha sonra Karadeniz Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği’ne ziyarette bulundu.

Vali Çınar, Engelliler Derneği ziyaretinde bir engellinin takdim ettiği çiçekle karşılandı. Karşılamada derneğe önemli destekleri bulunan Deniz Ticaret Odası Başkanı İrfan Erdem de hazır bulundu. Derneğin Tekstil Atölyesi ve Bilgisayarlı Muhasebe kursunda incelemelerde bulunan Vali Çınar, Dernek Başkanı İsmail Şentürk ve öğreticilerden bilgi aldı.

Daha sonra Şentürk’ün ofisinde derneğin bugüne kadar yaptığı çalışmalarla ilgili bilgi alan Vali Çınar, dernek onur defterine duygu ve düşüncelerini yazdı.

Dernek Başkanı İsmail Şentürk, Vali Çınar’ı uğurlarken kendisine hitaben  “Sizin buraya gelmeniz sırtımızı sıvazlamak anlamında bizim için önemli. Yeri gelmişken şu andaki İlçe Kaymakamı Nazım Beyin de duacısıyız. Ereğli kaymakamı bizimle baba şefkatiyle ilgileniyor. Erdemir’den de, genel müdür olsun, tüm yetkililerinden sürekli destek alıyoruz. Kendilerine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

MODEL OLABİLECEK BİR ÇALIŞMA…

Vali Çınar, ziyarete ilişkin basın mensuplarına yaptığı değerlendirmede Dernek Başkanı İsmail Şentürk’ü tebrik ve teşekkür ettiğini söyledi.

Çınar şunları kaydetti:

“ Mekan çok güzel, ortam çok güzel. Yapılan işler, içerik, katılım, şehirle, şehir halkıyla iletişim, bütün bürokrasiyle iletişim, tüm devlet büyükleriyle iletişim, alınan onurlu ödüller düşünüldüğünde, İsmail Beyin liderliğinde çok güzel, model bir engelli derneği önümüzde duruyor.  Bu kesinlikle Türkiye’ye model olabilecek bir çalışma. Bu modeli tüm Türkiye’ye yaygınlaştırırsak. ihmal edilen engellilerimizle ilgili hayatlarında kolaylık sağlayabilecek, yeni bir renk, yeni bir güzellik sağlayabilecek  bir çalışma olur. Ben çok memnun oldum. Burası bir mezbele, bir harabeyken bu şekle getirilmiş. Herkes çok heyecanlı, çok mutlu. Bundan güzel bir şey olmaz. Hayırlı uğurlu olsun. Tebrik ediyorum.”

Çınar, Fiziksel Engelliler Derneği Yönetimi ve Engelliler ziyaretin sonunda hatıra fotoğrafı çektirdi.

İL PROTOKOLÜ DE KATILDI

Ziyarette  İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Gökhan İnan, Zonguldak İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, İl Müftüsü Rüstem Can, Özel İdare Genel Sekreteri Recep Demirtaş’ın yanı sıra, Deniz Ticaret Odası Başkanı İrfan Erdem, Ereğli Emniyet Müdürü Fahri Küçük, Ereğli İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Erkan Bülbül ve daire müdürleri de hazır bulundu.

VALİ ÇINAR ZİYARET ETTİ VALİ ÇINAR ZİYARET ETTİ VALİ ÇINAR ZİYARET ETTİ VALİ ÇINAR ZİYARET ETTİ VALİ ÇINAR ZİYARET ETTİ VALİ ÇINAR ZİYARET ETTİ VALİ ÇINAR ZİYARET ETTİ VALİ ÇINAR ZİYARET ETTİ VALİ ÇINAR ZİYARET ETTİ
1922 Okunma
Etiketler:
HAKLARIMIZ
SAĞLIK
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
Telefon
:
+90 372 315 11 00
Fax
:
+90 372 315 11 01
E-Posta
:
federegli@hotmail.com
Adres
:
Kırmacı Mahallesi Hasan Canver Sokak N0:36 67300 Kdz.Ereğli / ZONGULDAK
Copyright © 2024 - Kdz.Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği. Her Hakkı Saklıdır.