FAALİYETLER
DERNEK HAKKINDA
DUYURULAR
ÖNEMLİ LİNKLER
Öğrenciler’den, engelli bireyler adına anlamlı kampanya
Öğrenciler’den, engelli bireyler adına anlamlı kampanya

Sergi açılışına Kdz. Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği Başkan Yardımcı Ahmet Eroğlu katıldı. Ören İlkokulu 7/A Sınıfı öğrencisi Cemre Kırtay’ın öncülüğü’nde, okulda ki öğrencilerin de yoğun katılımı gösterdiği “Mavi Kapak kampanyası’n da toplanan kapaklar 7/A Sınıf Öğretmeni Sevim Sıkıcıoğlu tarafından, sergiye katılım sağlayan Kdz. Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği Başkan Yardımcı Ahmet Eroğlu’na teslim edildi.

Eroğlu burada yaptığı konuşma da, “Mavi Kapaklar” Engelli kardeşlerimize, ayak, kulak, protez, beyaz baston, işitme cihazı olarak engellerini giderme noktasın da yardımcı olacak. Fakat bundan daha önemlisi Cemre Kırtay öğrenci kardeşimizin özeldurumda ki bir arkadaşını düşünerek bu kapakları evinden okula getirmesi herşeyden daha önemli ve özeldir. Bunun için başta öğrencimiz Cemre Kırtay’a, diğer tüm öğrencilere, Öğretmenimiz Sevim Sıkıcıoğlu’na ve Okul Müdürü Sabahattin Durgıt’a teşekkür ediyorum” dedi.

Öğretmen Sıkıcıoğlu ise; 4 Ay önce Cemre’nin öncülüğü’nde, kampanyayı başlattık. Hme öğrencilerimiz hem de velilerimiz duyarlılık göstererek 78.366 mavi kapak sayısına ulaştık. Amacımız özel durumda ki bireylerimize karşı küçükte olsa yardımcı olmak ve toplumsal duyarlılık oluşturmaktır” dedi.

Öğrenciler’den, engelli bireyler adına anlamlı kampanya Öğrenciler’den, engelli bireyler adına anlamlı kampanya Öğrenciler’den, engelli bireyler adına anlamlı kampanya
1088 Okunma
Etiketler:
HAKLARIMIZ
SAĞLIK
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
Telefon
:
+90 372 315 11 00
Fax
:
+90 372 315 11 01
E-Posta
:
federegli@hotmail.com
Adres
:
Kırmacı Mahallesi Hasan Canver Sokak N0:36 67300 Kdz.Ereğli / ZONGULDAK
Copyright © 2023 - Kdz.Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği. Her Hakkı Saklıdır.