FAALİYETLER
DERNEK HAKKINDA
DUYURULAR
ÖNEMLİ LİNKLER
En güzel BAYRAM hediyesi…
En güzel BAYRAM hediyesi…

Karadeniz Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği’nce on engelliye akülü tekerlekli sandalye verilmesi dolayısıyla tören düzenlendi. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu ve Dernek Başkanı İsmail Şentürk, “Bu sandalyeleri bayram hediyesi kabul edin” dedi.

Karadeniz Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği’nce on engelliye tekerlekli sandalye verilmesi dolayısıyla  dernek bahçesinde tören düzenlendi.

Dernek Başkanı İsmail Şentürk, törende yaptığı açıklamada,  10 engelliyi daha akülü tekerlekli sandalye  ile kavuşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.

Şentürk şöyle konuştu:

“Bugüne kadar akülü tekerlekli  sandalyeyi, bugünkü teslimle birlikte 130 rakamını aşmış olduk. Kampanyayı düzenleyen Milli Eğitim Müdürlüğü’ne, öğrenci ve velilerimize teşekkür ediyoruz. Arkadaşlarımıza bayram öncesi çifte bayram sevinci yaşatmış oldular. İlçemizde çalışmalarda bulunan duyarlı kişilere bu konuya biraz daha eğilmelerini istiyoruz. Amacımız yaz ortasına kadar akülü veya manuel tekerlekli sandalye ihtiyacı olan tek bir kişiyi bırakmamak. Dernek olarak okula giden ama tekerlekli sandalye ihtiyacı olan engellilerimizin tamamına tekerlekli sandalye verdik.  Şu anda 35 civarında akülü sandalye ihtiyacı olanlar var. Bunlar arasında sekiz yıl önce akülü tekerlekli sandalye verdiğimiz ama bugün kullanılamayacak durumda olanları yenilememiz de gerekiyor.”

TAMİR İSTASYONU TALEBİ

Şentürk, bölgede bir akülü tekerlekli sandalye tamir istasyonu kurulması talebini de  şöyle dile getirdi:

“En büyük sıkıntımız, bunlar için bu bölgede bir tamir istasyonu kurulmasını istiyoruz. Şu sandalyeyi kargoyla tamir için götürüp getirmenin maliyeti üç yüz lira.  Yüzelli gidiş, yüzelli geliş. Kargoya göre değişiyor bu. Belediye Başkanı göreve geldiğinde bu konuyla ilgili bize söz vermişti. Üç yıl geçti, belediyenin bu konuda adım atmasını bekliyoruz. Yüz otuz sandalye var.  Otuz beş civarında da ihtiyaç var.”

Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu bu sözlerle ilgili olarak Şentürk’e birlikte bir çalışma yapılması önerisinde bulundu.

MADENOĞLU: “YARIM MİLYONLUK BİR HİZMET!”

Karadeniz Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Fiziksel Engelliler Derneği’nin sadece ilçeye değil,  komşu ilçelere de hizmet veren bir sivil toplum kuruluşu olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Yaptığı hizmetlerle ilçemizde tanındığı gibi ülkemizde de tanınan bir sivil toplum kuruluşu hüviyeti kazanmıştır.  Engellilerimizle ilgili sadece sandalye dağıtımı değil, onlar yönelik kurslar,  bilgilendirme toplantıları, gelir getirici meslek edindirme kursları ve buna benzer bir sürü çalışmayı yapmaktadır. Bunlardan bir tanesi de saygıdeğer vatandaşlarımız ve yakınlarına bir sevinç yaşatmak adına bu akülü sandalyeleri dağıtmaktır. Geçtiğimiz dönemlerde Erdemir’in on adet sandalye aldığını biliyoruz. Şimdi de başta milli eğitim müdürlüğümüz olmak üzere, okul müdürlerimiz ve öğrencilerimizin çabalarıyla on tane akülü tekerlekli sandalyeyi vatandaşlarımızın hizmetine sunmuş bulunuyoruz. İsmail bey ve yönetim kuruluna, bu işe maddi manevi desteğini esirgemeyen vatandaşlarımıza teşekkürlerimi iletiyorum. Yüzotuz akülü sandalye dağıtıldığını söyledi başkanımız. Bunun tanesi bugün üç bin lira civarında. Çarptığımızda yarım milyona yakın bir rakama ulaşmaktadır. Aküsüz sandalyeleri saymıyoruz. “

“BAYRAM HEDİYESİ”

Fiziksel Engelliler Derneği’nin ilçe tanıtımına da katkıda bulunduğunu belirten Madenoğlu şunları kaydetti: “STK’larımız, hassaten Fiziksel Engelliler Derneği başkanımız ilçenin tanıtımına da katkıda bulunuyor.  Ben başkan bey ve arkadaşlarına teşekkürlerimi belirtiyorum. Bu sandalyeleri bayram hediyesi olarak kabul edin. Bir müjde daha verelim. Bayramdan sonra elimizde hazır on sandalyemiz daha var. Bağış yapan kişi bugün gelemediğinden bayramdan sonra böyle mütevazı ama anlamlı bir törenle dağıtacağız.”

Madenoğlu, engelli ailelerine hitaben de, “Bu kardeşlerimizle ilgilenmek ibadet gibidir. Sizlere canı gönülden tebriklerimi iletiyorum. Zor bir işi başarıyorsunuz. Engellilerimiz de bunu takdir ediyor” diye konuştu.

KORKMAZ: “HAYIRLI OLSUN!”

Karadeniz Ereğli Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz da “Engelleri kaldıralım projesi kapsamında, kaymakamımızın desteğiyle, engelliler derneği başkanıyla beraber yaptığımız çalışmalarla bayram öncesi teslimi gerçekleştirmiş buluyorum. Ben  desteklerinden ötürü sayın Kaymakamımıza, Engelliler derneğimize, okul aile birliği yöneticileri ve okul müdürlerimize teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun.” İfadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Akülü Sandalye alan engelliler arasında bulunan Fatma isminde yaşlı bir kadın akülü tekerlekli sandalyesi ile gösteri sürüşü gerçekleştirdi.

Kaynak: Değişim Medya

3040 Okunma
Etiketler:
HAKLARIMIZ
SAĞLIK
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
Telefon
:
+90 372 315 11 00
Fax
:
+90 372 315 11 01
E-Posta
:
federegli@hotmail.com
Adres
:
Kırmacı Mahallesi Hasan Canver Sokak N0:36 67300 Kdz.Ereğli / ZONGULDAK
Copyright © 2024 - Kdz.Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği. Her Hakkı Saklıdır.