FAALİYETLER
DERNEK HAKKINDA
DUYURULAR
ÖNEMLİ LİNKLER
30 ENGELLİNİN DAHA YÜZÜ GÜLDÜ
30 ENGELLİNİN DAHA YÜZÜ GÜLDÜ

Kdz. Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği’nde düzenlenen törene Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Karadeniz Bölge Komutanı Tuğamiral Aykut Manioğlu, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, MHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Rahman Demirtürk, AK Parti Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz, Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sertan Yalçın, engelliler ve aileleri katıldı.
Törenin açılış konuşmasını yapan Kdz. Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği Başkanı İsmail Şentürk, 20 yıl önce kurulan derneğin bu güne kadar kendi imkânlarıyla 182 engelliyi tekerli sandalye sahibi yaptığını söyledi.

Şentürk, “132’si akülü, 50’si de manuel olmak üzere toplam 182 engellimizi tekerli sandalye sahibi yaptık. Dernek olarak yaklaşık 2 bin engelliye hizmet veriyoruz. Dernek binamızda çeşitli alanlarda açtığımız 5 ayrı kursumuz devam etmektedir. Burada bizim amacımız engellilerimize balık vermek değil, balık tutmasını öğretmektir. Kurulduğumuz günden bu yana 243 arkadaşımızın da istihdam edilmesini sağladık. Bugün dağıttığımız sandalyeler de bizim için çok güzel sevgililer günü hediyesi oldu” dedi.
Şentürk’ün ardından konuşan Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, fiziksel engellilerin toplumun her katmanında bulunması gerektiğine inandığını belirterek, “Dernek Başkanımız İsmail Şentürk ve ekibi göreve geldiklerinden bu yana bu hizmetleri yapıyorlar, tebrik ediyorum. İnşallah uzun yıllar bu tür hizmetleri sürer” dedi.

Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu da törende yaptığı konuşmasında, dağıtılan sandalyelerin değerinin 30 bin TL olduğunu söyledi.

Madenoğlu, “Bugün 30 sandalye dağıtılıyor. Bu sandalyeler gökten yağmıyor. Evet, yağıyor ama hayırseverler tarafından yağıyor. Erlider Demir Çelik ve Tat Metal şirketlerine çok teşekkür ediyoruz. Bu iki şirket, gerçekten çok ince bir düşünceyle bu işi gerçekleştirdi. O yüzden, bu şirketlerin yöneticileri ve çalışanları teşekkürü hak ediyorlar. Engelli vatandaşlarımız sandalyelerini güle güle kullansınlar. Derneğimizin geçmişine baktığımızda, 642 adet sandalyenin engelli vatandaşlarımızla buluşturulduğunu görüyoruz. Bunların piyasa değeri 471 bin TL. Gerçekten ciddi bir rakam. Dernek Başkanımız İsmail beyi ve ekibini kutluyorum. Bugün dağıttığımız sandalyelerin değeri de 30 bin TL. Bu iki şirketimizin yönetici ve çalışanlarını tebrik ediyor, diğer şirket ve firmalara örnek ve emsal olmalarını diliyorum” dedi.
Tören, protokol üyelerinin engelli vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirmesinin ardından sona erdi.

30 ENGELLİNİN DAHA YÜZÜ GÜLDÜ 30 ENGELLİNİN DAHA YÜZÜ GÜLDÜ 30 ENGELLİNİN DAHA YÜZÜ GÜLDÜ 30 ENGELLİNİN DAHA YÜZÜ GÜLDÜ 30 ENGELLİNİN DAHA YÜZÜ GÜLDÜ
1626 Okunma
Etiketler:
HAKLARIMIZ
SAĞLIK
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
Telefon
:
+90 372 315 11 00
Fax
:
+90 372 315 11 01
E-Posta
:
federegli@hotmail.com
Adres
:
Kırmacı Mahallesi Hasan Canver Sokak N0:36 67300 Kdz.Ereğli / ZONGULDAK
Copyright © 2023 - Kdz.Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği. Her Hakkı Saklıdır.