FAALİYETLER
DERNEK HAKKINDA
DUYURULAR
ÖNEMLİ LİNKLER
Derneğimizden Haberler
İlçe Kaymakamımız Sayın Nazım Madenoğlu'ndan Derneğimize Takdirname
İlçe Kaymakamımız Sayın Nazım Madenoğlu'ndan Derneğimize Takdirname
ENGELLİ VATANDAŞLARA ÇİFTE BAYRAM SEVİNCİ
Kdz. Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği tarafından hayırseverlerin katkılarıyla 10 Engelli vatandaşa akülü tekerlekli sandalye, 10 Engelli vatandaşa da manuel tekerlekli sandalye hediye edildi.
30 ENGELLİNİN DAHA YÜZÜ GÜLDÜ
Kdz. Ereğli’de, 2 şirket tarafından alınan 10 akülü ve 20 manuel tekerli sandalye ihtiyaç sahiplerine törenle teslim edildi.
VALİ ÇINAR ZİYARET ETTİ
Çınar, Ereğli ziyaretinde ilk durak olarak Muharip Gaziler Derneği Ereğli Şubesi’ni ziyaret etti. Burada dernek yönetimi ve gazilerle görüş alışverişinde bulunan Çınar, daha sonra Karadeniz Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği’ne ziyarette bulundu.
Engellilere Panel
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Zonguldak İl Müdürlüğü tarafından ‘ Ürün Güvenliği ’ haftası nedeniyle engellilerle yönelik Fiziksel Engelliler Derneğinde Panel yapıldı.
Herkes için işaret dili kursu
Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği Başkanı İsmail Şentürk yaptığı yazılı açıklama ile engelli olan ve olmayan herkese işaret dili kursu verileceğini bildirdi.
Bu mutluluğu, sizde görmelisiniz!
" Yıllarca o anı beklediler. Anne yorulmuştu, üzgündü. Ama o isteğe sonunda kavuştular... "
ŞENTÜRK, BELEDİYEYE ÇAĞRIDA BULUNDU
İsmail Şentürk, “Ereğli Belediyesi’ne tekrar çağrıda bulunuyorum. Sandalyesi bozulan arkadaşlar için bize bir birim oluşturularak bunların tamirleri ile ilgilenilmesini rica ediyoruz” dedi.
Japon Büyükelçiliği FED'de incelemelerde bulundu
Japon Büyükelçiliği'nden 3 kişilik heyet Fiziksel Engelliler Derneğinin'de incelemelerde bulunmak üzere Kdz. Ereğli'ye geldi
BAĞIŞLARLA ALINDI...
Şentürk: “Önceden akülü sandalye verdiğimiz ama bugün akülü sandalyesini kullanamayacak durumda olan engelliler var. Onların sandalyelerini yenilemek durumunda kalıyoruz. En büyük isteğimiz bunlar için bu bölgede bir tamir istasyonu kurulması” dedi.
En güzel BAYRAM hediyesi…
Karadeniz Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği’nce on engelliye tekerlekli sandalye verilmesi dolayısıyla dernek bahçesinde tören düzenlendi.
LAFLARI DEĞİL İCRAATLARI KONUŞULUYOR
Kdz.Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği Başkanı Şentürk: "Ereğli Belediyesi’ne tekrar çağrıda bulunuyorum. Sandalyesi bozulan arkadaşlar için bize bir birim oluşturularak bunların tamirleri ile ilgilenilmesini rica ediyoruz"
ŞENTÜRK, BELEDİYEYE ÇAĞRIDA BULUNDU
İsmail Şentürk, “Ereğli Belediyesi’ne tekrar çağrıda bulunuyorum. Sandalyesi bozulan arkadaşlar için bize bir birim oluşturularak bunların tamirleri ile ilgilenilmesini rica ediyoruz” dedi.
İSTENİRSE OLUYOR
Her ne kadar aksilikler ve olumsuzluklar kadar dikkat çekmese de güzel şeyler de oluyor.
41 MANUEL TEKERLEKLİ SANDALYE İHTİYAÇ SAHİPLERİNE TESLİM EDİLDİ
Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde Fiziksel Engelliler Derneği üyesi 41 engelliye tekerlekli sandalyeleri düzenlenen tören ile verildi. Törende konuşan FED Başkanı İsmail Şentürk". Akülü sandalye ihtiyacı olanların ihtiyacına ne yazık ki cevap veremiyoruz.
Onlar mı yoksa sosyal engelliler mi engelli!
S Rota Haber’in topluma mal olmuş kişi ve kuruluşlar kapsamındaki röportaj serimizin bu sayıdaki konuğu Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği Başkanı İsmail Şentürk oldu.
ENGELLİLER DAVUL ZURNA İLE ASKERE UĞURLANDI
Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde engelliler haftası nedeniyle engelliler bir günlüğüne temsili askerlik yaptı. Bazı engelli aileleri çocuklarını askere ilçede ki gelenek gereği davul zurna ve köçek oynatarak gönderdi.
ŞENTÜRK’E BÜYÜK ONUR
Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Fiziksel Engelliler Derneği Başkanı İsmail Şentürk, katıldığı Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından üniversitelerde Fair-Play felsefesinin yayılmasına yönelik olarak düzenlenen “Üniversite Fair-Play Kervanı” programınında, ödüle layık görüldüğü bildirdi...
Minik yürekleriyle engelli kardeşlerine yardıma koştular
Kdz Ereğli Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Anaokulu öğretmen ve öğrencilerinin düzenlemiş olduğu kermesten elde edilen gelirle almış oldukları 1 adet akülü tekerlekli sandalye ve 1 adet manuel tekerlekli sandalye ihtiyaç sahibi iki çocuğa törenle verildi.
Davul zurna eşliğinde sandalyelerini aldılar
Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde hayırsever vatandaşlar tarafından alınan 7 adet manuel tekerlekli sandalyeler, Fiziksel Engelliler Derneği üyelerine teslim edildi. Sandalyeler bu kez protokol yerine davul zurna ve köçek eşliğinde sahiplerine verildi.
HAKLARIMIZ
SAĞLIK
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
Telefon
:
+90 372 315 11 00
Fax
:
+90 372 315 11 01
E-Posta
:
federegli@hotmail.com
Adres
:
Kırmacı Mahallesi Hasan Canver Sokak N0:36 67300 Kdz.Ereğli / ZONGULDAK
Copyright © 2019 - Kdz.Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği. Her Hakkı Saklıdır.