FAALİYETLER
DERNEK HAKKINDA
DUYURULAR
ÖNEMLİ LİNKLER
ENGELLİLER UNUTULMADI
Ereğli’de, Kimse Yok Mu Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği tarafından Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği üyesi engellilere yardımda bulunuldu.
ENGELLİLER İÇİN BİR GÜNLÜK TEMSİLİ ASKERLİK TÖRENİ
Karadeniz Ereğli’de 23 engelli vatandaş, Karadeniz Ereğli Bölge ve Garnizon Komutanlığı’nda bir günlük temsili askerlik yaparak yemin etti.
DUYARLI DAİRE MÜDÜRLERİ
Karadeniz Ereğli’de 12 daire Müdürü Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği’ne sürpriz ziyarette bulundu. Daire Müdürleri kurs gören engelli vatandaşlarla da sohbet etti.
BAŞKAN ŞENTÜRK'ÜN DERGAZ'A YAPTIĞI ÇAĞRI
Karadeniz Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği Başkanı İsmail Şentürk Dergaz yetkililerinde abonelerine doğalgaz alarm cihazı hediye etmesini istedi.
KARADENİZSPORUN YENİ BAŞKANI İSMAİL ŞENTÜRK
Zonguldak Deplasmanlı Süper Amatör Futbol Ligi’nde mücadele eden Karadenizspor’da yeni Kulüp Başkanı İsmail Şentürk oldu.
İlçemizde faaliyet gösteren Ereğli Demir Çelik Fabrikaları T.A.Ş'ye çalıştırılmak üzere ÖZÜRLÜ statüsünde elemanlar alınacaktır.
ENGELLİLER ŞÖLENDE BULUŞTU
Kdz. Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği tarafından geleneksel olarak kutlanan Engelliler şöleninin 7. Ereğli Belediye Plajı tesislerinde gerçekleştirildi.
Her yıl geleneksel olarak belediye plajı tesislerinde yapmış olduğumuz engelliler şöleninin, bu yıl 27 Temmuz 2008 Pazar günü 7. sini yapmaktayız.
ENGELLİLER BASKETBOL TAKIMI
Kdz. Ereğli tarihinde ilk kez Engelliler Basketbol Takımı için resmi başvuru yapıldı. Karadeniz Spor’un diğer kulüplere örnek olacak girişiminin temeli ise Karadeniz Spor Yönetiminin kararıyla ortaya çıktı.
BELEDİYE BAŞKANI MURAT SESLİ'DEN DERNEĞİMİZE ZİYARET
Belediye Başkanı Murat Sesli, 10–16 Mayıs Sakatlar Haftası nedeniyle Karadeniz Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği’ni ziyaret etti.
ASKERLİK ENGEL TANIMIYOR
Karadeniz Ereğli’de, engellilerin bir günlük temsili askerliği dolayısıyla yemin töreni düzenlendi. Engelliler haftası nedeniyle 15 engelli vatandaş Karadeniz Bölge Komutanlığında bir günlük askerlik yaptı.
Dernek merkezimizde Türk Telekom'un santral değişikliği nedeniyle telefon ve faks numaralarımız aşağıdaki gibi değiştirilmiştir.
BU FIRTINA DEĞİL HORTUM
Ereğli Fiziksel Engelliler derneği’nin yaklaşık 50 metrekarelik çatısı 20 metre mesafeye uçtu.
ŞENTÜRK'E BAŞARI ÖDÜLÜ
Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği Başkanı İsmail Şentürk, Rehabilitasyon ve Eğitim Merkezi’ndeki yöneticilik başarısı nedeniyle ödüle layık görüldü.
ENGELLİLERDEN SAĞLIK HİZMETİ
Kdz.Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği tarafından Ereğli Devlet Hastanesi’ne yaptırılan özel odanın açılışı bugün yapıldı.
Ereğli’de, Fiziksel Engelliler Derneği (FED) tarafından 10. Engelliler Şöleni düzenlendi.
Engellilerden Koçak'a Sevgi Ziyareti
Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği Başkanı İsmail Şentürk ve dernek üyeleri Polis Teşkilatının kuruluşunun 166. yıldönümü dolayısıyla Ereğli Emniyet Müdürü Niyazi Koçak ı ziyaret etti.
Hayata Eşit Katılmak İstiyoruz
Ereğli Fiziksel Engelliler Derneğince 3 Kasım Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlediği etkinlikte 40 Engelliye tekerlekli sandalye verdi.
BİLGİSAYARLI HAZIR GİYİM VE TEKSTİL KURSU BAŞLATILDI
Karadeniz Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği Türkiye İş Kur destekli Bilgisayarlı Hazır Giyim ve Tekstil projesi kapsamında kurs başlattı.
10 KURSİYERE SERTİFİKA VERİLDİ
Karadeniz Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği'nde Bilgisayar Destekli Tasarım ve İmalat Projesi kapsamında kurs gören 10 kursiyere sertifikaları verildi.
HAKLARIMIZ
SAĞLIK
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
Telefon
:
+90 372 315 11 00
Fax
:
+90 372 315 11 01
E-Posta
:
federegli@hotmail.com
Adres
:
Kırmacı Mahallesi Hasan Canver Sokak N0:36 67300 Kdz.Ereğli / ZONGULDAK
Copyright © 2018 - Kdz.Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği. Her Hakkı Saklıdır.