FAALİYETLER
DERNEK HAKKINDA
DUYURULAR
ÖNEMLİ LİNKLER
Mavi Kapaklarla 5 Engelli Daha Sandalyesine Kavuştu
Karadeniz Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği bahçesine bırakılan mavi kapaklar sayesinde 5 adet tekerlekli sandalye alınarak ihtiyaç sahiplerine teslim edildi.
Koydukları Hedef, Hiç Bir İlçede Yok
Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği’nde düzenlenen törenle, ihtiyaç sahibi engelli vatandaşa tekerlekli sandalyeleri teslim edildi.
Engellinin Akülü Sandalye Sevinci
Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde, Kaymakamlık ve Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği kampanyası kapsamında 16 fiziksel engelli, akülü tekerlekli sandalyeye kavuştu.
Şentürk, Gerçekleştirdikleri Çalışmaları Anlattı
Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği’nin çalışmaları Koç Holding’in yayın organı olan “Bizden Haberler” dergisine konu oldu.
5 ENGELLİ DAHA ÖZGÜRLÜĞE YOL ALDI
94 köy ve İlçe merkezi ile 1400’e yakın engelli üyesi olan Kdz. Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği beş (5) tane daha Akülü Tekerlekli Sandalye bağışlayarak beş (5) engellinin hayallerini gerçekleştirdi.
Engelliler Şöleni'nde 65 Engel Daha Aşıldı
Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği’nce, Engelliler Haftası Etkinlikleri kapsamında 13. Engelliler Şöleni düzenlendi. 65 yürüme engelliye tekerlekli sandalye verilen etkinlikte, işitme engellilerin performansı büyük beğeni topladı.
Güzel Sanatlar'dan Örnek Adım
Erdemir Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi, engelliler yararına konser ve resim sergisi düzenledi.
FİZİKSEL ENGELLİLERE MORAL ZİYARETİ
Bölgedeki engellilere hizmet veren Fiziksel Engelliler Derneğine ziyaretler sürüyor.
İşkur'dan Şentürk'e Plaket
Zonguldak İşkur İl Müdürlüğü tarafından 14 Şubat Zonguldak Ticaret Sanayi Odası toplantı salonunda İşkurla ortak proje yürüten kurum ve kuruluşlara plaket verildi.
Şentürk'ten
Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği Başkanı İsmail Şentürk, engelliler gibi vicdani bir meselenin sahtekarlar tarafından istismar edilmesinin önüne geçilmesini istedi.
FİZİKSEL ENGELLİLER DERNEĞİNDEN AB PROJESİ
Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği tarafından AB Eğitim ve Gençlik Programı Merkezi Başkanlığı'nın, "Leonardo da Vinci Programı" teklif çağrısı çerçevesinde hazırlanan projenin Ulusal Ajans'a teslim edildiği belirtildi.
Öğrencilerin Yılbaşı Hediyesi Akülü Tekerlekli Sandalye
Ereğli'de lise öğrencileri yıl başı çekilişinde hediye almak yerine biriktirdikleri parayla engelli bir vatandaşa akülü araba aldılar.
ENGELLİLER GÜNÜNDE MUTLU OLDULAR!
Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde, Fiziksel Engelliler Derneği’nce üyelerine bot ve tekerlekli sandalye dağıtımında bulunuldu.
İFTAR VERMİYOR, KUMANYA DAĞITIYOR
Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde, Fiziksel Engelliler Derneği’nce ihtiyaç sahibi ve işsiz engellilere gıda yardımında bulunulduğu bildirildi.
Ayyıldız'dan Fiziksel Engelliler Derneği'ne Ziyaret
Zonguldak Valisi Erol Ayyıldız Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği'ne ziyarette bulundu.
14 AKÜLÜ SANDALYE SAHİBİNİ BULDU
Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdüsselam Aksoy, “engellilerin içinde yaşadıkları fiziksel çevre, işlev bozukluklarıyla birleşerek ciddi sorunlar yaratmaktadır” dedi.
ÜYELERİ ŞENTÜRK'Ü BIRAKMIYOR
Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, Fiziksel Engelliler Derneği’nin 5. Olağan Genel Kurulu’nun yapıldığı bildirildi.
Coşkuları Engel Tanımadı
Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği'nce ilçedeki engelliler ve ailelerine yönelik 12. Engelliler Şöleni düzenlendi.
Meslek Örgütleri de Engelleri Kaldıralım Dedi
Ereğli de, bazı meslek örgütleri tarafından, (Engelleri Kaldıralım) kampanyası çerçevesinde bağışlanan akülü arabalar düzenlenen törenle ihtiyaç sahiplerine verildi.
DEDİKODU DEĞİL HİZMET ÜRETİYOR
12 Yaşında kas erimesi rahatsızlığı nedeniyle yürüyemeyen Berk Turan'ın hayalini Türk Metal Sendikası Kdz.Ereğli Şubesi gerçekleştirdi. Fiziksel Engelliler Derneği Başkanı Şentürk, ilçe de 100'e yakın tekerlekli sandalye bekleyen engelli vatandaş b
HAKLARIMIZ
SAĞLIK
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
Telefon
:
+90 372 315 11 00
Fax
:
+90 372 315 11 01
E-Posta
:
federegli@hotmail.com
Adres
:
Kdz.Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği Kandilli Yolu Kırmacı Mah. 67300 Kdz.Ereğli / Zonguldak
Copyright © 2018 - Kdz.Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği. Her Hakkı Saklıdır.