FAALİYETLER
DERNEK HAKKINDA
DUYURULAR
ÖNEMLİ LİNKLER
Davul zurna eşliğinde sandalyelerini aldılar
Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde hayırsever vatandaşlar tarafından alınan 7 adet manuel tekerlekli sandalyeler, Fiziksel Engelliler Derneği üyelerine teslim edildi. Sandalyeler bu kez protokol yerine davul zurna ve köçek eşliğinde sahiplerine verildi.
ENGELLİLER SURİYELİ ÇOCUKLAR İÇİN YARDIM KAMPANYASI BAŞLATTI
Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Fiziksel engelliler Derneği ‘Mülteci olmak onların tercihi değildi’ sloganı ile Suriyeli çocuklar için yardım kampanyası başlattı.
HİÇBİR GEREKÇE ENGELLİ  EĞİTİMİNDEN DAHA ÖNEMLİ DEĞİLDİR
Fiziksel Engelliler Derneği, zihinsel engellilerin ilçede yaşadığı sorunları ve çözümü amacıyla Dernek Merkezinde fikir alışverişinde bulundu.
Engelli Vatandaşlara Evinde Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetleri
T.C. Sağlık Bakanlığı Kdz.Ereğli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi tarafından evde sağlık hizmetlerine başvuran engelli hastalara evinde ağız ve diş sağlığı hizmetleri verilmektedir.
EKPSS TARİHİ BELLİ OLDU
Engelli istihdamı yönünden Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı 24 Nisan 2016 tarihinde yapılacak.
Kurban Bağışı
Kurban Bayramının 1. Günü 11:00 ile 21:00 Saatleri Arasında Dernek Yemekhanemize Et Bağışı Kabul Edilmektedir.
ŞENTÜRK, EMNİYET MÜDÜRÜ ÖZGEN'E TEŞEKKÜR ETTİ
Zonguldak’ın Ereğli İlçe Emniyet Müdürü Timur Özgen ile teşkilattan bazı polislerin, Fiziksel Engelliler Derneği’ni (FED), ziyaret ettiği bildirildi.
60 ENGELLİ İLK KEZ ÇANAKKALE'YE GİTTİ
Zonguldak'ın Ereğli ilçesi Fiziksel Engelliler Derneği, engelli üyelerini Çanakkale'ye götürdü. İlk kez Çanakkale'ye giden engelliler, ziyaret ettikleri Çanakkale Şehitliği'nde duygusal anlar yaşadı.
EREĞLİ'DE SURİYELİ ÇOCUKLAR İÇİN YARDIM
Kdz.Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği tarafından ülkelerindeki savaştan mağdur olup aileleriyle birlikte Türkiye’ye sığınan ‘Suriyeli Çocuklar’ yararına yardım kampanyası başlatıldı.
ENGELLİLERE MÜJDE
Zonguldak'ın Ereğli İlçesi Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, "Dünyada engelliler için yaşanan tüm değişiklikleri takip ederek belediyemizde uygulamaya çalışacağız." dedi.
ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPTIK. SIRA SİZDE..!
Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde Hasta ve Yaşlı Hizmetleri kursunu tamamlayan 22 kursiyere, Hasta Kabul İşlemleri belgesi, düzenlenen törenle verildi.
FİZİKSEL ENGELLİLER DERNEĞİ BÜNYESİNDE HASTA KABUL KURSLARI
Karadeniz Ereğli'de hizmet veren Fiziksel Engelliler Derneği bünyesinde 'Hasta Kabul Kursları' başladı.
VALİ KABAN,
Karadeniz Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği Yönetici ve Üyeleri, Zonguldak Valisi Ali Kaban’ın kendilerine destekleri için teşekkür edip birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler.
SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDULAR
Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde engelli vatandaşların halk otobüslerinde ücretsiz yararlanamaması ve kendilerine kötü davranışlar sergilenmesini şikayet için adliyeye gelen Fiziksel Engelliler Derneği Başkanı İsmail Şentürk, savcılık katına 10 kişinin kucağında çıkartıldı...
İLK KEZ AKÜLÜ ARABAYA BİNDİLER
Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, öğrenci ve velilerden toplanan yardımlarla alınan 3 adet akülü tekerlekli sandalye, ihtiyaç sahiplerine verildi. İlk kez akülü sandalye sahibi olan 55 yaşındaki Ayşe Yaman, "Sanki yeniden doğmuş gibiyim"
Öğrencilerin Duyarlılığı Engelleri Kaldırdı
Ereğli'de "Engelleri Kaldıralım" projesi kapsamında, öğrencilerin katkılarıyla alınan 4 tekerlekli sandalye, Fiziksel Engelliler Derneği'ne teslim edildi. Proje kapsamında bir öğrenciye akülü tekerlekli sandalyesi verildi.
14. ENGELLİLER ŞÖLENİ YAPILDI
Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde düzenlenen Engelliler Şöleninde, ihtiyaç sahibi 50 engelli vatandaşa tekerlekli sandalye hediye edildi.
EREĞLİ'DEKİ OTOBÜSLERİ ANKARA'YA ŞİKAYET ETTİ
Kdz.Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şentürk, Kdz.Ereğli'de engellilerin ücretsiz ulaşım hakkına ilişkin kanun ve yönetmeliklerin belediye kontrolündeki çilek Halk Otobüsleri'nde uygulanmamasını meclise taşıdı.
ŞENTÜRK'TEN SERT ÇIKIŞ
Karadeniz Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği (FED) Başkanı İsmail Şentürk, engellilerin halk otobüslerinden ücretsiz yararlanması için dilekçe topladıklarını belirtti.
Şentürk
Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği Başkanı İsmail Şentürk, Ereğli'de toplu taşıma araçlarında engellilerin ücretsiz yararlanma hakkına riayet edilmesini istedi.
HAKLARIMIZ
SAĞLIK
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
Telefon
:
+90 372 315 11 00
Fax
:
+90 372 315 11 01
E-Posta
:
federegli@hotmail.com
Adres
:
Kırmacı Mahallesi Hasan Canver Sokak N0:36 67300 Kdz.Ereğli / ZONGULDAK
Copyright © 2018 - Kdz.Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği. Her Hakkı Saklıdır.