FAALİYETLER
DERNEK HAKKINDA
DUYURULAR
ÖNEMLİ LİNKLER
Minik yürekleriyle engelli kardeşlerine yardıma koştular

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/federegl/public_html/faaliyet.php on line 220
Minik yürekleriyle engelli kardeşlerine yardıma koştular

Kdz Ereğli Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Anaokulu öğretmen ve öğrencilerinin düzenlemiş olduğu kermesten elde edilen gelirle almış oldukları 1 adet akülü tekerlekli sandalye ve 1 adet manuel tekerlekli sandalye ihtiyaç sahibi iki çocuğa törenle verildi.

Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği'nin (FED) bahçesinde düzenlenen törende, anasınıfı öğrencilerinin öğretmen ve ailelerinin desteğiyle gerçekleştirdikleri kermesten elde edilen gelirle alınan sandalyeler Yasemin Pamukçuoğlu ve Gamzenur Akmanoğlu isimli çocuklara verildi.

FED Başkanı İsmail Şentürk, dernek bahçesinde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, "Bugün burada Karadeniz Ereğli Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi öğrencileri, öğretmenlerinin büyük bir hamiyetperverlik örneğini görüyoruz. Okulda ana sınıfı öğrencileriyle yapmış oldukları kermesle elde ettikleri gelirle bir çocuğumuzu akülü tekerlekli sandalye, bir çocuğumuzu da manuel tekerlekli sandalye ile buluşturdular. Ben gerek Gamzenur gerekse Yasemin kızımız için yapmış olduklarından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Bu her türlü takdirin üzerinde olan davranışın, ilçemizdeki, bölgemizdeki hatta ülkemizdeki diğer okullara örnek teşkil etmesini diliyorum. Programımıza katılımından dolayı sayın kaymakamımıza da teşekkür ediyorum. Kendisi göreve başladığından beri engellilere ve derneğimize destek olmuştur. Okul müdürümüz şahsında öğrencilere, öğretmenlere ve velilere şükranlarımı sunuyorun. Sağolsunlar, varolsunlar" dedi.

YAĞMUR: "PROJELERİMİZ DEVAM EDECEK"

Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Uğur yağmur da, okul olarak bu türden sosyal sorumluluk projelerini sürdüreceklerini belirterek,"Okulumuz Çocuk Gelişimi Bölümü Uygulama Anasınıfı öğrenci, öğretmen ve velilerinin birlikte düzenlemiş olduğu kermes gelirleriyle biri akülü diğeri manuel iki tekerlekli sandalye alarak engelli kardeşlerimize vermeyi düşündük. Hepimiz birer engelli adayıyız bilinciyle bu projelerimizin devam etmesini istiyoruz. Devam ettirmeyi de düşünüyoruz. Bu duygularla sayın kaymakamımıza ve dernek başkanımıza bize verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum" diye konuştu.

KAYMAKAM MADENOĞLU: "ÖRNEK BİR ÇALIŞMA"

Törende hazır bulunan ve yaptığı konuşmada bu tür çalışmaların diğer kurum ve kişilere de olumlu örnek teşkil etmesini arzuladığını dile getiren Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu şunları söyledi :

"Bugün böylesine güzel ve güneşli bir günde güzel bir etkinliği gerçekleştirmek üzere Fiziksel Engelliler Derneği'nin bahçesinde toplanmış bulunuyoruz. Derneğimizin girişimi, okul müdürünün kabulü ve anasınıfı öğretmenlerinin çalışması, öğrenci velilerinin katkıları sonucunda iki sandalyemizi iki ihtiyaç sahibi çocuğumuza veriyoruz. Onlara hayırlı olsun, güle güle kullanın diyorum.

Fiziksel Engelliler Derneği kendisini sadece Ereğli veya Zonguldak'ta ispatlamış bir dernek değildir. Aynı zamanda bütün Türkiye sathında kendisini ispatlamış ve gerçekten mensubu olsun ya da olmasın herkese destek vermeyi ve katkı sağlamayı şiar edinmiş ve bunu başarmış bir dernektir. Bu itibarla başta dernek başkanımız İsmail Beyi, yönetim Kurulu üyelerini ve bu arkadaşlarımızı destekleyen herkesi canı gönülden tebrik ediyor, teşekkürlerimi iletiyorum. Derneğimizi ayrıca, bu tür girişimlerle, toplumu, sivil toplum kuruluşlarını ve iş dünyasını bu tür çalışmalara teşvik ederek ve onların içinde var olan yardımlaşma duygusunu açığa çıkardıkları için kutluyorum. Derneğimizin yönlendirmesi ve talebi doğrultusunda Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi müdürünün, öğretmenlerinin ve özellikle de anasınıfı öğrencilerine ve velilerine canı gönülden teşekkürlerimi iletiyorum. Bu çalışma, başka okullarımıza, başka kuruluşlara ve kişilere de örnek olacak nitelikte bir projedir.

Bu araçları kullanacak olan yavrularımızın aileleri de ki sanırım bir anaanenemiz ve annemiz burada, bu araçların katkılarla, desteklerle, çabalarla alındığını bilerek ve gerçekten değerli olduğunu olduğu bilinciyle, gözünüz gibi bakarak çocuklarınızın hizmetinde kullanmanızı rica ediyorum. Bunları koruyalım, uzun ömürlü olsun. Tıpkı çocuklarımızın uzun ömürlü olacakları gibi. Bu ikisi de birbirinden güzel yavrumuzun ihtiyacının karşılanması gerçekten anlamlıdır. Emeği geçen herkesi kutluyorum. Bu hizmetlerin daha da yoğunlaşarak artacağına olan inancım tamdır." 

DENEME SÜRÜŞÜ YAPTI

Manuel tekerlekli sandalye verilen Spastik Mental hastası 5 yaşındaki Yasemin Pamukoğlu'nun annesi Hayriye Pamukçuoğlu da, gazetecilere, mutlu olduğunu söyleyerek kızına yardım edenlere teşekkür etti. 

Kendisine akülü tekerlekli sandalye verilen Gamzenur Akmanoğlu ise destek veren herkese teşekkür ederek, "Çok mutluyum. Artık okula tek başıma gidebileceğim" dedi. Gamzenur daha sonra dernek bahçesinde akülü aracıyla deneme sürüşü yaptı.

Törende, dernek yönetim kurulu üyeleri, Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Anaokulu öğrencileri ve Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alan Şefi Canan Kart hazır bulundu.

Minik yürekleriyle engelli kardeşlerine yardıma koştular Minik yürekleriyle engelli kardeşlerine yardıma koştular
1611 Okunma
Etiketler:
HAKLARIMIZ
SAĞLIK
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
Telefon
:
+90 372 315 11 00
Fax
:
+90 372 315 11 01
E-Posta
:
federegli@hotmail.com
Adres
:
Kırmacı Mahallesi Hasan Canver Sokak N0:36 67300 Kdz.Ereğli / ZONGULDAK
Copyright © 2020 - Kdz.Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği. Her Hakkı Saklıdır.