FAALİYETLER
DERNEK HAKKINDA
DUYURULAR
ÖNEMLİ LİNKLER
HİÇBİR GEREKÇE ENGELLİ EĞİTİMİNDEN DAHA ÖNEMLİ DEĞİLDİR
HİÇBİR GEREKÇE ENGELLİ  EĞİTİMİNDEN DAHA ÖNEMLİ DEĞİLDİR

Kdz. Ereğli'de faaliyetini sürdüren 94 Köy ve İlçe Merkezi ile birlikte çeşitli özür gruplarına mensup 2000'e yakın engelliye başta tekerlekli sandalye bağışı olmak üzere eğitim sağlık mesleki rehabilitasyon istihdam konusunda hizmet veren Fiziksel Engelliler Derneği,  zihinsel engellilerin ilçede yaşadığı sorunları ve çözümü amacıyla Dernek Merkezinde, İlkadımlar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Duyan Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, 75. Yüzyıl Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Fizyotem Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Yeni Yaşam Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Alaplı Umut Yıldızı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Alaplı Caner Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi temsilcilerinin katılımıyla fikir alışverişinde bulundu.

Toplantı ile ilgili Dernek Başkanı İsmail Şentürk, kendisine müracaat eden özel eğitime ihtiyacı olan engelli bireylerin eğitim konusundaki sorularının görüşülmesi amacıyla davete icabet eden kuruluş temsilcilerine teşekkür etti. Eğitilebilir zihinsel engellilerin eğitimlerinde yaşamış oldukları sorunların çözümü, ilgili mercilere duyurulması mağdur olan engelli ve ailelerinin mağduriyetliğini giderilmesi özel eğitimli engellilerin yaşama tutunabilmeleri için yapılan toplantının çok faydalı olduğunu söyledi.

Kuruluş temsilcilerine ve ilgililere seslenen Şentürk, bürokratik sıkıntılar  olmak üzere hiçbir mazeret yada gerekçenin engelli eğitiminden daha önemli olamayacağını söyleyerek engellilerin diğer konularda olduğu gibi seslerini duyurmalarına, sahip oldukları haklarının takipçisi olacaklarını ve benzer toplantıların devam edeceğini söyledi.Kaynak: Ereğli Önder Gazetesi

1142 Okunma
Etiketler:
HAKLARIMIZ
SAĞLIK
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
Telefon
:
+90 372 315 11 00
Fax
:
+90 372 315 11 01
E-Posta
:
federegli@hotmail.com
Adres
:
Kırmacı Mahallesi Hasan Canver Sokak N0:36 67300 Kdz.Ereğli / ZONGULDAK
Copyright © 2018 - Kdz.Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği. Her Hakkı Saklıdır.