FAALİYETLER
DERNEK HAKKINDA
DUYURULAR
ÖNEMLİ LİNKLER
EREĞLİ'DE SURİYELİ ÇOCUKLAR İÇİN YARDIM

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/federegl/public_html/faaliyet.php on line 220
EREĞLİ'DE SURİYELİ ÇOCUKLAR İÇİN YARDIM

Suriye’de 2011 yılının Mart ayında başlayan ve yaklaşık 4 yıldır devam eden iç çatışmalarda mağdur olup aileleriyle birlikte Türkiye’ye sığınan ‘Suriyeli Çocuklar’ yararına Kdz.Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği tarafından yardım kampanyası başlatıldı.

Dernek Başkanı İsmail Şentürk, sosyal medya aracılığıyla Osmaniye ilinde bulunan sığınmacı kampında yaşayan çocukların durumunu gördüğünü ve bundan kötü etkilendiğini belirterek, dernek olarak orada yaşayan çocuklar için yardım kampanyası başlatmaya karar verdiklerini söyledi.

Şentürk, tüm Ereğlilileri kampanyaya destek olmaya çağırarak, “sosyal medyada görmüş olduğum Osmaniye ilindeki bir çadır kentte yaşayan Suriyeli çocukların durumu beni çok etkiledi. Aralarında çok sayıda engelli çocuk da var. Biz de ne yapabiliriz düşüncesiyle başlattığımız kampanyayla oradaki çocuklar için ilçemizde yaşayan ailelerin evlerinde kullanmadıkları çocuk giysilerini, ayakkabılarını burada toplamaya karar verdik. Buradan kamuoyuna seslenmek istiyorum. Çocuk ayakkabısı olur, çocuk elbisesi olur, kuru gıda olur bunları biz burada koliledikten sonra bir şekilde oraya ulaştıracağız. Ben kamuoyunun bu konuya duyarlılık göstermesini talep ediyorum. İsteyen vatandaşımız bize burada gönüllü olarak elbiselerin katlanması ve kolilenmesi gibi işlerde yardımda da bulunabilirler“ diye konuştu.

Şentürk, kampanyanın 2 Şubat Pazartesi gününe kadar Abdi İpekçi Sergi Salonu’nda devam edeceğini söyledi.

2070 Okunma
HAKLARIMIZ
SAĞLIK
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
Telefon
:
+90 372 315 11 00
Fax
:
+90 372 315 11 01
E-Posta
:
federegli@hotmail.com
Adres
:
Kırmacı Mahallesi Hasan Canver Sokak N0:36 67300 Kdz.Ereğli / ZONGULDAK
Copyright © 2020 - Kdz.Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği. Her Hakkı Saklıdır.