FAALİYETLER
DERNEK HAKKINDA
DUYURULAR
ÖNEMLİ LİNKLER
ENGELLİLER DAVUL ZURNA İLE ASKERE UĞURLANDI
ENGELLİLER DAVUL ZURNA İLE ASKERE UĞURLANDI

Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanlığı’nda Engelliler Hastası kutlamaları çerçevesinde Zonguldak genelindeki 48 engelli bir günlüğüne temsili olarak askere alındı. Tören öncesi askerlik hayali kuran 15 yaşındaki Yusuf Çetin ailesi ve çalıştığı berber dükkânında ki ustası tarafından askere davul zurna ve köçek oynatılarak uğurlandı. 66 Yaşındaki Babaannesi Yaşare Çetin, üç çocuğunu birden aynı anda askere gönderen ve bir oğlu Güneydoğu’da terörle mücadele sırasında Gazi olan ve Genel Kurmay Başkanlığı tarafından kendisine madalya verilen Hasan Kamberoğlu tarafından askere uğurlanan Yusuf Çetin’i Karadeniz bölge Komutanlığı önünde komutanları karşıladı.

Aileleri ile birlikte sıraya girip karavana sırasına giren engelli askerler yemek duası yapıp, yemeklerini yedi. Tören alanına gelen engelliler Sayı Duruşu’nda bulunup, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Türk Bayrağı ve silaha ellerini koyup askerlik yemini etti. Engelli askerlerden bir kişi kütüğe plaka çakılmasının ardından konuşan Engelli Deniz Er Mülayim Deniz, kendilerine bir günlüğüne de olsa askerlik görevine alan tüm komutanlara teşekkür etti.

Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı tuğ Amiral Hasan Doğan ise engellilere bir günlüğüne de olsa askerlik görevini yaptıran Türkiye’den başka bir ülke bilmediklerini belirterek “Yeni askerlerimizin ocağımıza gelip vatana Levent ve Jandarma olarak hizmet etmeye hazır bulunduklarını göstermektedir. Bu güzel günde bizleri onurlandıran tüm misafirlerimize, askerlerimizin ailelerine teşekkür ederim” dedi. Ülkede yaşanan terör olaylarında şehit olanlara Allah’tan rahmet gazilere de sağlık dileyen Tuğ Amiral Doğan, Türk Silahlı Kuvvetleri ve polisin hainleri bertaraf edinceye kadar tereddüt etmeden mücadelesini sürdüreceğini söyledi.

Yapılan konuşmaların ardından bir günlüğüne temsili olarak askere alınan engellilere terhis belgeleri protokol üyeleri tarafından verildi.
Törene Zonguldak Vali Yardımcısı Ahmet Mailoğlu, Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Karadeniz bölge ve Garnizon Komutanı tuğ Amiral Hasan Doğan, Zonguldak İl Jandarma Alay Komutanı albay Haluk Selvi, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ile çok sayıda rütbeli asker, daire amirleri, şehit aileleri, gaziler ve engelli aileleri katıldı.
Tören terhis belgelerinin verilmesi ile birlikte sona erdi.


Kaynak: Kdz.Ereğli Haber

1088 Okunma
Etiketler:
HAKLARIMIZ
SAĞLIK
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
Telefon
:
+90 372 315 11 00
Fax
:
+90 372 315 11 01
E-Posta
:
federegli@hotmail.com
Adres
:
Kırmacı Mahallesi Hasan Canver Sokak N0:36 67300 Kdz.Ereğli / ZONGULDAK
Copyright © 2018 - Kdz.Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği. Her Hakkı Saklıdır.